Tanie formy reklamy

Jedną z tańszych form reklamy są różnego słodycze reklamowe, w ten sposób po prostu wykorzystujemy słodycze do tego, aby sam klient mógł znacznie dłużej zapamiętać naszą firmę. Moim zdaniem, odpowiednie podejście do wszystkich z tym związanych kwestii może być bardzo ważne, gdy weźmiemy pod uwagę efektywność zakupu tego rodzaju słodyczy. Często jeden cukierek w odpowiednim opakowaniu to koszt około 1zł, tym samym nie możemy ich rozdawać na lewo, czy też prawo. Nie jest to najtańsza metoda, gdyż w tym wypadku musi dbać o to, aby nie były one rozdawane nieodpowiednim osobą. Z tego też powodu, nie powinna być tego rodzaju forma wykorzystywana podczas festynów, albo też innych otwartych imprez.

Tym samym, trzeba podkreślić, iż bardzo często temat reklamy i jej ceny jest powiązany z branżą,w której działa określony przedsiębiorca. Jeśli jest to dość trudna branża to w takim wypadku ceny i koszta związane z reklamą muszą być odpowiednio większe. Natomiast, gdy mowa o tanich formach reklamy to warto też wspomnieć np.: o reklamie za pomocą banerów. Być może sam druk oraz wynajem miejsca pod niego nie będą najtańszymi rozwiązaniami, ale z pewnością po dłuższym czasie okaże się to dla nas skuteczne.

Co więcej, trzeba też podkreślić, iż gdy idzie o wszystkie kwestie związane z tym zagadnieniem, to bardzo często banery mają dzienną oglądalność na poziomie 1000-5000 osób. Jest to bardzo dużo, gdyż w tym wypadku docieramy do ogromnej ilości osób, a być może część z nich opowie o nim, innym osobom. Zainteresowanie sprzedażą produktów nie jest duże w tym wypadku, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa marka zostanie znacznie wzmocniona w ten sposób. Moim zdaniem, jest to lepsza forma, aniżeli słodycze reklamowe, gdyż możemy w ten sposób dotrzeć do znacznie większej ilości osób mniejszym kosztem – około 0.05 – 0.10 gr za jedną osobę, a w przypadku słodyczy jest to koszt od 0.5 zł do 1zł za jedną osobę. Brak dobrania odpowiedniej ceny do naszych potrzeb także może być problemem przy rentowności tej inwestycji.