Reklama wśród mas…

Dotarcie z reklamą do jak największych ilości klientów bywa trudne, ale czasami okazuje się niezbędne. W większości przypadków dzieje się to pośrednio, mianowicie sama akcja promocyjna skupiona jest na określonych grupach, które później „roznoszą” dalej podane treści. Skuteczne narzędzie promocji jest tutaj nawet ważniejsze, niż gdziekolwiek indziej, bo efekt musi się utrwalić i być jak najsilniejszy. Lepiej niż kiedykolwiek funkcjonuje wykorzystanie do tego żywności, do tego atrakcyjnie podanej i charakteryzującej się odpowiednim smakiem, na przykład krówek.
Gwarantowany sukces krówki reklamowe pozwolą odnieść w grupach o dość niskiej średniej wiekowej. Najmłodsi uwielbiają słodycze, więc wywołanie podświadomie pewnego powiązania między smaczną krówką a czymś, co jest im oferowane, może okazać się prostsze niż w innych przypadkach. Do tego, krówki mogą być podane w zajmujący sposób, i, co najważniejsze, wyjątkowo estetycznie. Na pewno niektórzy pochwalą się rodzicom czy też będą zachęcać do kolejnego razu polegającego na sprawdzeniu oferty, która pozwala na spróbowanie tych smacznych cukierków. W takich grupach wiekowych oddziaływanie może być jednorazowe, chociaż zazwyczaj dobrze jest wywołać u dzieci przekonanie, że każdorazowa próba zrobienia zakupów lub skorzystania z usługi może skończyć się właśnie uzyskaniem słodkiej nagrody.
Krówki reklamowe muszą być optymalnie przygotowane. Przeważnie są nieduże i po włożeniu do ust zaczynają się ciągnąć. Jeśli dzieci mogą bez przeszkód jeść słodycze (w niektórych domach jest to zabronione oprócz wyjątkowych sytuacji), można wręczyć im większą ilość krówek, niech częstują się nimi bez skrępowania. Dobrze działa oprócz tego jednorazowe podanie wszystkim nawet większych cukierków, dzięki czemu wiadomo, że na pewno je zjedzą i samodzielnie ocenią jakość. Krówki mogą stać się po tym ich najlepszym i ulubionym daniem. W podobnym przypadku trzeba sprawdzić, by maluchy nie były na przykład tuż po śniadaniu czy obiedzie albo tuż przed – w obu sytuacjach opiekunowie mogą być niezadowoleni z zaburzania przyzwyczajeń żywnościowych dzieci. Nie dotyczy to wyłącznie krówek, ale wszystkich słodyczy, zwłaszcza tych, których można się najeść dużo bez większych problemów (są np. gdzieś ogólnie udostępnione). Krówki mają to do siebie, że dość mocno się ciągną i taki efekt może nawet któreś z dzieci przestraszyć. Zawsze degustacja tego rodzaju słodyczy powinna odbywać się w obecności dorosłych, żeby mogli w razie potrzeby szybko zainterweniować.